Чому біль сильніший вночі?

Кожен відчуває біль по-різному, але, напевно, всі ми згодні з тим, що біль приносить дискомфорт і що його інтенсивність змінюється з часом. Багато людей, які відчувають хронічний біль, скаржаться на те, що біль зазвичай посилюється вночі. Дослідження того, чому так відбувається, поки що не дають остаточних висновків, і на це є багато причин. Можливо, протягом дня наша увага переключається між повсякденними справами, такими як телефонні дзвінки, робочі зустрічі, домашні справи. Всі зовнішні подразники відволікають нашу увагу від болю. Відволікання буденними справами може бути ефективним, але це легше робити тільки вдень і тільки в тому випадку, якщо біль не дуже сильнийКоли ми заспокоюємося вночі, мозок має тенденцію зосереджуватися на тому, про що досі не подбали – на болі. Нам здається, що ми відчуваємо біль більш гостро, хоча насправді він просто вийшов на перший план.

Читайте також Поколювання в зубах може бути серйозною ознакою

Інші фактори, які можуть впливати на сприйняття болю

Зміна температури
Зміна температури також може впливати на те, як ми сприймаємо інтенсивність болю. Нервові волокна, які посилають сигнали в мозок про те, що нам жарко чи холодно, також є тими самими волокнами, які передають больові подразники. Вночі зазвичай холодніше, що може впливати на сприйняття болю. Якщо нервові волокна пошкоджені (наприклад, у разі травми), мозок може інтерпретувати будь-яку зміну температури як підвищену чутливість, поколювання, а також слабкий або навіть гострий біль. Більш низькі температури також зменшують серцебиття і кровообіг. Це призводить до накопичення метаболітів, зокрема С02, які змушують капіляри розширюватися і тиснути на сусідні тканини, включаючи нервові закінчення, що, в свою чергу, підвищує больову чутливість.

Відпочинок
При деяких хронічних дегенеративних захворюваннях суглобів відпочинок або нічний сон може викликати додатковий біль. Причини ще не з’ясовані, але ймовірно, що суглобові з’єднання насичуються суглобовою рідиною та іншими продуктами деградації, якщо суглоб залишається нерухомим протягом триваліших періодівчасу. Рідина завжди залишається у суглобі, але вона вимивається під час руху; вночі ж рух призупиняється, що призводить до скованості суглобів і, як наслідок, до болю. Лежання і тиск на певну частину тіла може викликати біль і при інших захворюваннях опорно-рухового апарату, наприклад, при запаленні невеликих, наповнених рідиною суглобових сумок (бурситі) в плечі.

Вірусні захворювання
При деяких вірусних захворюваннях, наприклад, оперізуючий герпес (лишай) і навіть звичайна застуда, пацієнти повідомляють, що біль зазвичай посилюється вночі. Це може бути викликано підвищеною кількістю нейромедіаторів (хімічних речовин, що беруть участь у передачі нервових подразників) і гормонів, що беруть участь у виявленні болю.

Що ви можете зробити, щоб допомогти собі

Порушення сну через нічний біль призводять до втоми і поганого настрою, що призводить до того, що біль відчувається ще інтенсивніше протягом дня.

Може бути корисним відволікання уваги від болю, але це можна робити тільки вдень і тільки в тому випадку, якщо біль не дуже сильний.

Для полегшення легких та помірних випадків нічного болю слід розглянути можливість прийому знеболювального препарату з тривалою дією. Це забезпечить вам повноцінний сон і відпочинок, що, в свою чергу, сприятиме вашому одужанню. Якщо ви відчуваєте сильний нічний біль, вам слід звернутися до лікаря.

Читайте також Чому важливо вчасно сказати болю «НІ»

Можливо, протягом дня наша увага переключається між повсякденними справами, такими як телефонні дзвінки, робочі зустрічі, домашні справи. Всі зовнішні подразники відволікають нашу увагу від болю.

Відволікання буденними справами може бути ефективним, але це легше робити тільки вдень і тільки в тому випадку, якщо біль не дуже сильний.

Біль — це неприємність.

Навіщо чекати поки біль стане нестерпним?

Налгезін® — Скажи болю “НІ” вчасно!

Детальніше Купити
Налгезін® — Скажи болю “НІ” вчасно!

Зрозумійте свій біль

Повідомлення
Перед використанням ознайомтеся з інструкцією із застосування препарату. Для отримання додаткової інформації щодо можливих ризиків або побічних ефектів, зверніться до вашого лікаря або фармацевта.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я.

РЕКЛАМА ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОБОВ’ЯЗКОВО ОЗНАЙОМТЕСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ НА ЛІКАРСЬКИЙ ЗАСІБ. РП: 8938/01/01 ВІД 09.08.2013.
ВИРОБНИК: КРКА, Д. Д. НОВО МЕСТО, ШМАР’ЄШКА ЦЕСТА, 6, 8501 СЛОВЕНІЯ.