Тренуйтеся так, щоб не відчувати біль на наступний день

SВажливість ведення активного стилю життя усвідомлюється все більше і більше, що змушує навіть тих, хто раніше не займався регулярно фізичними вправами, почати займатися спортом. Багато людей після тривалих пауз у спорті схильні перенапружуватися і, як наслідок, страждають від болю в м’язах.

Біль у м’язах – це нормальна реакція організму на надмірне навантаження. Він виникає через 12-48 годин після важкого фізичного навантаження і проходить самостійно через 3-7 днів.

Щоб запобігти болю в м’язах, потрібно починати з розминки перед вправою, після якої слідує охолодження та вправи на розтяжку.

Виникає після початку нового виду діяльності або занадто великого навантаження і зазвичай не завдає якоїсь серйозної шкоди. Механізм його виникнення ще не до кінця відомий. Одна з теорій полягає в невеликих м’язових ушкодженнях. Краще уникати таких ушкоджень і тренуватися лише так, щоб на наступний день не відчувати болю.

Після основної частини тренування рекомендується виконувати вправи на охолодження з 30-50% максимальної інтенсивності. Це дозволить відновити м’язи, а розтяжка ще більше знизить можливість виникнення сильного болю практично до мінімуму

Якщо ви тривалий час не були фізично активними, починайте виконувати вправи поступово , це допоможе вам уникнути болю і травм. Інтенсивність тренування має бути такою, щоб дозволити підтримувати звичайну розмову. Почніть з 20 хв, потім доведіть до 45 хв з частотою не менше 3 разів на тиждень, або навіть довше і частіше. При цьому обов’язково поступово збільшуйте інтенсивність. Уникнути травм і болю можна, якщо заздалегідь зміцнити ті групи м’язів, які, як ви знаєте, будуть найбільше напружені під час тренування. Наприклад, під час лазіння обов’язково зміцнюйте м’язи пальців, зап’ястя, передпліччя та плечового суглоба.

При болях у м’язах, які виникають внаслідок інтенсивних тренувань, рекомендуються менш інтенсивні вправи, а також розтяжка і легкий масаж. У перші 2 дні після гострої травми можна приймати ліки, які мають знеболювальну та протизапальну дію. Такими препаратами є, наприклад, нестероїдні протизапальні засоби. Їх надмірне застосування не рекомендується, хоча немає жодних причин, чому б не використовувати їх для полегшення болю. Однак, в жодному разі не слід приймати лікарський засіб лише для того, щоб продовжити тренування, оскільки це лише погіршить ваш стан.

Читайте також Чому важливо вчасно сказати болю «НІ»

Раптовий пекучий біль у м’язах – привід для занепокоєння

Відчуття пекучого болю в м’язах є приводом для занепокоєння, оскільки зазвичай це означає, що м’яз був пошкоджений. У такому випадку слід негайно припинити тренування. Цей вид травми дуже поширений у видах спорту, які вимагають різкого прискорення і уповільнення, наприклад, баскетбол, футбол і спринт, деякі види бойових мистецтв та інші. Якщо не зупинитися відразу після того, як ви відчули пекучий біль, ви ризикуєте ще більше пошкодити м’яз. Серйозні травми дуже неприємні, оскільки вони часто потребують тривалого часу для заживання. Крім того, пошкоджений м’яз ніколи не повертається до свого початкового стану і може бути травмований повторно. Необхідно звернутися до лікаря та з’ясувати, що стало причиною травми. Слід пам’ятати, що будь-яка травма вимагає спокою, що в подальшому призводить до втрати м’язової маси та сили. Це робить заключний етап реабілітації ще більш важливим. Він має бути належним чином організований і спрямований на відновлення втраченої м’язової сили.

Якщо ви відчуваєте тривалий біль у м’язах, вам слід звернутися до лікаря, оскільки можуть бути залучені інші фактори, які не пов’язані з фізичною активністю. Якщо біль у м’язах викликаний фізичним навантаженням і постійно повторюється, слід поговорити з тренером про те, як правильно виконувати рухи, а також спланувати і відрегулювати інтенсивність тренування. Приступаючи до нової фізичної активності, зверніться до тренера, принаймні на початковому етапі, щоб він навчив вас правильній техніці. Це підвищить ефективність тренувань і знизить ризик отримання травм.

Читайте також Як зняти головний біль, пов’язаний зі стресом?

Біль у м’язах – це нормальна реакція організму на надмірне навантаження. Він виникає через 12-48 годин після важкого фізичного навантаження і проходить самостійно через 3-7 днів.

Щоб запобігти болю в м’язах, потрібно починати з розминки перед вправою, після якої слідує охолодження та вправи на розтяжку.

Біль — це неприємність.

Навіщо чекати поки біль стане нестерпним?

Налгезін® — Скажи болю “НІ” вчасно!

Детальніше Купити
Налгезін® — Скажи болю “НІ” вчасно!

Зрозумійте свій біль

Повідомлення
Перед використанням ознайомтеся з інструкцією із застосування препарату. Для отримання додаткової інформації щодо можливих ризиків або побічних ефектів, зверніться до вашого лікаря або фармацевта.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я.

РЕКЛАМА ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОБОВ’ЯЗКОВО ОЗНАЙОМТЕСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ НА ЛІКАРСЬКИЙ ЗАСІБ. РП: 8938/01/01 ВІД 09.08.2013.
ВИРОБНИК: КРКА, Д. Д. НОВО МЕСТО, ШМАР’ЄШКА ЦЕСТА, 6, 8501 СЛОВЕНІЯ.