Що таке нестероїдні протизапальні засоби?

Спроби полегшити біль, ймовірно, сягають корінням у початок людського роду. Наприкінці 19 століття Фелікс Гофман синтезував ацетилсаліцилову кислоту (аспірин), яка використовувалася як перший нестероїдний протизапальний препарат для лікування запалення і болю при ревматичних захворюваннях, з метою полегшення болю при менструальних проблемах і боротьби з лихоманкою. У 20 столітті було розроблено ряд активних речовин, подібних до саліцилатів, які отримали назву нестероїдні протизапальні засоби. Мета полягала в тому, щоб зробити знеболення ще більш ефективним з якомога меншою кількістю побічних ефектів; це, в свою чергу, призвело до розробки напроксену натрію.

Чи всі нестероїдні протизапальні засоби однакові?

Коли ви відчуваєте біль і вирішуєте прийняти знеболювальний препарат, ви, звичайно, хочете, щоб він почав діяти швидко і мав якомога менше побічних ефектів. Нестероїдні протизапальні засоби відрізняються один від одного за часом початку дії та безпекою. Дуже важливо, щоб ви не змішували різні знеболювальні препарати самостійно. Через побічну дію на шлунково-кишковий тракт аспірин – найстаріший нестероїдний протизапальний засіб – більше не рекомендується для лікування болю, а сьогодні призначається лише для профілактики серцево-судинних ускладнень. На зміну йому прийшли новіші та безпечніші ліки, які мають менше небажаних ефектів та діють довше.

Налгезін® відомий своїм швидким знеболенням. Він містить напроксен у вигляді натрієвої солі, яка швидко всмоктується. Ще однією переважаючою особливістю напроксену є його тривалий період напіврозпаду, що означає, що його дія триває від 8 до 12 годин, незважаючи на його швидкий початок. Для зняття болю зазвичай достатньо двох таблеток на день. НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби), як і всі ліки, викликають певні побічні ефекти. Найчастіше вони впливають на шлунково-кишковий тракт – пацієнти часто відчувають важкість у шлунку, хоча більш серйозні ускладнення, такі як виразка, кровотеча або прокол стінки шлунково-кишкового тракту, виникають лише зрідка. В останні роки з’явилися повідомлення про можливі серцево-судинні ускладнення, але вони також зустрічаються рідше в разі застосування напроксену, ніж при застосуванні інших нестероїдних протизапальних засобів.

Читайте також Чим відрізняється Налгезін® від інших знеболювальних препаратів

Змішування різних знеболювальних препаратів

Дуже важливо, щоб ви не змішували різні знеболювальні препарати самостійно. Деякі комбінації дозволені (наприклад, парацетамол і нестероїдні протизапальні засоби), в той час як інші можуть бути небезпечними (наприклад, два різних нестероїдних протизапальних засоби). Лікарі помітили, що деякі пацієнти приймають один препарат від головного болю, а інший – від болю в спині, можливо, в один і той же день. Вони не усвідомлюють ризику, пов’язаного з таким прийомом.

Набагато краще просто вибрати один знеболювальний препарат, який ефективно знімає біль і може використовуватися при різних проблемах. Одним з таких знеболювальних препаратів, який можна застосовувати «універсально», є напроксен. Якщо ви хочете приймати кілька різних ліків одночасно, спочатку проконсультуйтеся з лікарем або фармацевтом.

Нестероїдні протизапальні засоби відрізняються один від одного за часом початку дії та безпекою.

Дуже важливо, щоб ви не змішували різні знеболювальні препарати самостійно.

Біль — це неприємність.

Навіщо чекати поки біль стане нестерпним?

Налгезін® — Скажи болю “НІ” вчасно!

Детальніше Купити
Налгезін® — Скажи болю “НІ” вчасно!

Зрозумійте свій біль

Повідомлення
Перед використанням ознайомтеся з інструкцією із застосування препарату. Для отримання додаткової інформації щодо можливих ризиків або побічних ефектів, зверніться до вашого лікаря або фармацевта.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я.

РЕКЛАМА ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЬ З ЛІКАРЕМ ТА ОБОВ’ЯЗКОВО ОЗНАЙОМТЕСЬ З ІНСТРУКЦІЄЮ НА ЛІКАРСЬКИЙ ЗАСІБ. РП: 8938/01/01 ВІД 09.08.2013.
ВИРОБНИК: КРКА, Д. Д. НОВО МЕСТО, ШМАР’ЄШКА ЦЕСТА, 6, 8501 СЛОВЕНІЯ.